FotoVideo 3/11 je v prodeji

V březnovém čísle časopisu FotoVideo najdete kupříkladu výběr snímků finalistů letošního ročníku prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Awards a samozřejmě také výsledky druhého kola soutěže Fotograf roku 2011.

FotoVideo 3/11 - MAGAZÍN

Fotograf měsíce
Torkil Gudnason
Tohoto světoznámého fotografa vám slovem a výběrem obrazů představuje Jerry Junger ve spolupráci s agenturami Isifa Image Service a Getty Images.

FotoUdálost I
Sony World Photography Awards
Podobně jako se filmaři snaží dosáhnout na sošku Oscara, usilují fotografové o získání některé z cen v této velice prestižní světové fotografické soutěži. Rudolf Stáhlich vám přináší výběr snímků finalistů letošního ročníku. Více informací naleznete na www.worldphoto.org.


Portfolio
Julia Skalozub
Tvorba mladé talentované fotografky původem z Ukrajiny představená výběrem fotografií a v rozhovoru se šéfredaktorem. Plus připomínka její výstavy v Galerii Jakubská v Praze na Starém Městě. Uskutečnila se před rokem a autorka na ní byla charakterizována výstižnými slovy: „Vytváří fotografické obrazy plné něžnosti, křehké krásy a sexy křivek."

FotoUdálost II
Unikátní kalendář Asociace profesionálních fotografů
Současná doba vyvolává stále větší potřebu zdokonalování kvality tisku, udržení její stability, věrnosti barev, a to zejména v oblasti doposud tzv. netisknutelných barevných tónů. V neposlední řadě pak v možnosti dosáhnout zcela stejného výsledku u dalších kopií snímku pořizovaných na stejném pracovišti po delším časovém odstupu.

Minifolio
FotoVideo představuje ty, kdo uspěli v soutěži Fotograf roku. Co o sobě říkají:
Miroslava Moravčíková, která zvítězila v kategorii Fotograf roku na cestách 2010 s fotografií Milsborough House?
Ota Halbich, vítěz kategorie Fotograf roku v přírodě 2010 s fotografií The King?
A co říká o Slavomíru Labudkovi, vítězi kategorie Objev roku 2009 v soutěži Fotograf roku 2009, jeho dcera Eva?

FotoVideo 3/11 - PRAXEDigiŠkola
Kontrast a dynamický rozsah
Tyto dva parametry u digitálních fotografií často pokulhávají. Kontrast bývá bez úpravy nízký, což vede ke mdlým fotografiím. Nízký bývá i dynamický rozsah, takže snímky nemají „šťávu". Ukážeme si, jak se s obojím vypořádat pomocí bezplatného Gimpu. Vyhlášení minisoutěže najdete na str. 53 a tématem je Kontrast a dynamický rozsah. Pro autory tří nejlepších prací jsou připraveny kvalitní a praktické fotobrašny Tamrac od společnosti EKGfoto: 1. místo = Velocity 8x, model 5768, 2. místo = Velocity 7x, model 5767, a 3. místo = Velocity 5x, model 5765.

Jak na to
Černobílá krása
Černobílé fotografii se věnujeme pravidelně, protože jde nejen o „návraty ke kořenům", ale také o to, že v myslích mnoha lidí stále představuje tu „pravou fotografii". Pravou, protože stylizovanou do polotónů šedé škály. Samozřejmě i barvy můžeme stylizovat, ostatně i náš okolní svět se jeví jako barevný, ale černobílá tvorba je pro některé fotografy vskutku ta pravá rozkoš! K takovým patří i náš host - Josef Ptáček, jehož poslední kniha Země krásná nás mimořádně zaujala. Minisoutěž najdete na str. 65 a zadání zní: Pořiďte černobílou fotografii s motivem ze zahrady. Autoři tří prací, které budou vyhodnoceny jako nejlepší, získají hodnotné věcné ceny od společnosti Lowepro: 1. místo = fotobatoh Orion AW, 2. místo = fotobrašna Specialist 85 AW a 3. místo = fotobrašna Cirrus TLZ 25.

Hospůdka U fotografa
Učíme se fotit s tetou Ninou
29. část: Fotíme ze vzduchu
Tedy přesněji řečeno fotíme z letadel, balonů a bůhvíjakých ještě létacích udělátek. A začneme monstrem, které je poslední desetiletí nesmírně populární - ultralightem... Soutěžní sekce CWAK! - aneb Učíme se cwakat s tetou Ninou je na str. 73. Nejnovější soutěžní téma: Fotíme ze vzduchu. Třem nejúspěšnějším cwakalům věnuje společnost Samsung kompaktní fotoaparáty: 1. místo = WB650, 2. místo = ST70 a 3. místo PL80.

Fotograf roku 2011
Vyhodnocení 2. tématu: Když se čerti honí


FotoVideo 3/11 - TECHNIKA

Veletrh
CES 11
Slovem i obrazem referuje Ája Bufka: Největší světový veletrh elektroniky CES v Las Vegas je každoročně začátkem roku předzvěstí vývoje a nových trendů tohoto odvětví průmyslu. Letos do světa vyslal jednoznačný signál: „Éra osobních desktopů a notebooků je u konce s dechem!"

Tipy FotoVideo
Paměťové karty a přenosné paměti
Po více než roce je načase, abychom se opět zaměřili na aktuální nabídku tohoto drobného, ale důležitého příslušenství, které je s digitální fotografií a videem neoddělitelně spojeno.

Digikompakty
Olympus XZ-1
Časopis FotoVideo měl jako člen EISA exkluzivní možnost přednostně vyzkoušet předprodukční vzorek tohoto highendového kompaktního fotoaparátu. Představen byl v podobě modelu na mezinárodní výstavě Photokina 2010.

FotoVideo 3/11 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci najdete inovovanou tradiční nabídku na výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky: set stativů Velbon pro dvouleté předplatné zůstává, ale pro roční předplatné je připravena v mimořádné akci elegantní dámská brašna Lowepro Tote Factor. A dále nechybí výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Nejenom na sv.Valentýna  ale stále je možné zakoupit  náš voucher¨.

Nejenom na sv.Valentýna ale stále je možné zakoupit náš voucher¨.

Voucher pro naše kurzy či služby.

Cena: Dle Vašeho výběru.
Termín: 5.2.17

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Cestou krajem Oty Pavla - 3 osoby

Workshop v CHKO.

Cena: 1.400,-Kč/osoba
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.czcz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Fotosféra
Bonsai-dnes.cz/
FITES
Časopis FotoVideo
ADK
Eizo
Svaz českých fotografů
Photostudio
Who works in F1
JOOBLE
Wellnessbook.eu