Červnové letní sny a plány

Při přípravě červnového vydání jsme si s radostí a většinou dlouze povídali s osobnostmi, které nám otevřely svůj svět, sdělily své dojmy ze současného světa fotografického umění a praxe a přinesly myšlenky, které jsme přenesli na stránky červnového FotoVideo. Byly to fajn rozhovory s lidmi, kteří svou práci dělají s velkým nasazením, žijí s ní a stále tvoří a nepřestávají přinášet nové nápady. Mluvili jsme s lidmi, kteří jsou činorodí a mnohdy doslova táhnou vývoj české a slovenské fotografie a všeho kolem ní.

Jsme proto opravdu rádi, že v tomto vydání můžeme přivítat Veroniku Souralovou, Miroslava Vojtěchovského, Benedikta Renče, Kamila Hrbáčka, Denise Fueco, Davida Sládka, Luďka Boušku a další. Děkujeme současně našim slovenským kolegům Karolu Srncovi a Filipu Hrebendovi za skvělou práci a těšíme se na jejich další příspěvky, nejen proto, že náš prodej ve Slovenské republice krásně roste. Bylo nám dokonce jedním fotografem řečeno, že je to kvalitou, ale to musíte vy, naši čtenáři v Čechách i na Slovensku, posoudit sami, sebechvála prý páchne, a tak to necháváme opravdu jen na vás. Posoudíte to, až si červnové vydání (zase) přečtete.

A co bychom milému čtenáři, který bude mít nové FotoVideo třeba i po delší době zase v roce konkrétně doporučili přečíst jako první? Zkuste se zadívat do nádherně čistých, a přitom neuvěřitelně plných obrazů klasika české fotografie, Miroslava Vojtěchovského. On je jasným důkazem toho, že užitá a reklamní fotografie dokáže přinést silný umělecký zážitek bez toho, aby se snažila uchvátit až nevídanými či excentrickými motivy. Vojtěchovského práce se skleněnými objekty, které patří k nejobtížněji zachytitelným tématům ve fotografii vůbec, jsou doslova nepřekonatelné. My jsme jeho fotografie vždy považovali za dokonalý soulad v myšlení výborného grafika a fotografa současně a nepřestaneme je asi nikdy obdivovat. Je to skvělý fotografický zážitek.

A jako druhé, třetí či páté číslo z našeho výběru? To už opravdu necháme jen a jen na vás. Klasicky vzadu, od strany 90 totiž najdete celkem třicet vašich nejlepších fotografií z letošního tématu soutěže Fotograf roku s názvem Portrét. To je náš tajný, ale překrásný tip, udělali jste nám v redakci opravdu radost a soutěžní porotě přidali spoustu práce! A to i ti, kteří se do té nejlepší dvacítky, resp. juniorské desítky nedostali! Jste prostě dobří a my vám přejeme hodně výborných fotografických nápadů v dalších letošních tématech této naší nekonečné soutěže, která formuje z amatérů hobíky a z hobíků profesionály!

1

Krásné čtení a dobré světlo k tomu!

24. ročník soutěže Fotograf roku přináší další téma

Čeká vás další soutěžní téma s názvem: POHYB (SPORT)

Zachycení pohybu je náročné, avšak i krásné. Dvě základní technicky používané při fotografování lidí, či věcí v pohybu, jsou zmrazení pohybu či jeho zvýraznění (rozmazání obrazu, které přidává dynamiku). Záleží čistě na autorovi, který způsob mu vyhovuje více, nebo na účelu fotografování pohybu. Nahrajte své fotografie na téma POHYB (SPORT) na soutěžní server Fotografa roku nejpozději do 30. června 2024

Vyberte si z obsahu červnového vydání časopisu FotoVideo:

6 Mistrovská osmička – MIROSLAV VOJTĚCHOVSKÝ – Dialogy se sklem

18 ROZHOVOR – VERONIKA SOURALOVÁ – Jak tráví svůj volný čas?

26 Rozhovor – BENEDIKT RENČ – O portrétech a fotografickém umění

38 Rozhovor – DENIS FUECO – Jen na skok o workshopech?

46 VÝSTAVA – ALSA POŘÁDÁ – Zmrzlinu můžou i pacienti s ALS

48 ROZHOVOR – KEVIN V. TON – O nové platformě Leica+

66 PRAXE – ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ – Jak rozumět formátu EXIF?

70 Technika – KAROL SRNEC – Test generátoru SmokeNINJA

Zkuste předplatné časopisu FotoVideo na jeden rok:

Dostanete k vašemu předplatnému také novou paměťovou kartu? Znáte vůbec širokou nabídku dárků k ročnímu tištěnému předplatnému časopisu FotoVideo? – Roční licence Zoner, krásné knihy plné fotografického vzrušení, poukazy a speciální hrací karty, to jsou výborné dárky, které obdržíte po zaplacení předplatného. Vyberte si! Pro každého máme něco!

Hledejte na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/ 

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Odborné konzultace a pomoc s psaním bakalářských a diplomových prací ekonomického zaměření.

Odborné konzultace a pomoc s psaním bakalářských a diplomových prací ekonomického zaměření.

Nepíšeme práce, pouze pomáháme se dostat do cíle!!!

Cena:
Termín: 1.1.70

Více informací
Rekvalifikace

Rekvalifikace "Fotoreportér" + 2 dny v Itálii

Pouze 2 osoby v kurzu

Cena: Cena včetně ubytování a dopravy autobusem.
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Mobil:00420 602 365 700

Poradenská činnost : 
www.miroslavsanytrak.cz
mirek(zavináč)miroslavsanytrak.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

FITES
ADK
JOOBLE
Bonsai-dnes.cz/
Svaz českých fotografů
Eizo
Photostudio
Časopis FotoVideo
Wellnessbook.eu