FotoVideo 3/11 je v prodeji

V březnovém čísle časopisu FotoVideo najdete kupříkladu výběr snímků finalistů letošního ročníku prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Awards a samozřejmě také výsledky druhého kola soutěže Fotograf roku 2011.

FotoVideo 3/11 - MAGAZÍN

Fotograf měsíce
Torkil Gudnason
Tohoto světoznámého fotografa vám slovem a výběrem obrazů představuje Jerry Junger ve spolupráci s agenturami Isifa Image Service a Getty Images.

FotoUdálost I
Sony World Photography Awards
Podobně jako se filmaři snaží dosáhnout na sošku Oscara, usilují fotografové o získání některé z cen v této velice prestižní světové fotografické soutěži. Rudolf Stáhlich vám přináší výběr snímků finalistů letošního ročníku. Více informací naleznete na www.worldphoto.org.


Portfolio
Julia Skalozub
Tvorba mladé talentované fotografky původem z Ukrajiny představená výběrem fotografií a v rozhovoru se šéfredaktorem. Plus připomínka její výstavy v Galerii Jakubská v Praze na Starém Městě. Uskutečnila se před rokem a autorka na ní byla charakterizována výstižnými slovy: „Vytváří fotografické obrazy plné něžnosti, křehké krásy a sexy křivek."

FotoUdálost II
Unikátní kalendář Asociace profesionálních fotografů
Současná doba vyvolává stále větší potřebu zdokonalování kvality tisku, udržení její stability, věrnosti barev, a to zejména v oblasti doposud tzv. netisknutelných barevných tónů. V neposlední řadě pak v možnosti dosáhnout zcela stejného výsledku u dalších kopií snímku pořizovaných na stejném pracovišti po delším časovém odstupu.

Minifolio
FotoVideo představuje ty, kdo uspěli v soutěži Fotograf roku. Co o sobě říkají:
Miroslava Moravčíková, která zvítězila v kategorii Fotograf roku na cestách 2010 s fotografií Milsborough House?
Ota Halbich, vítěz kategorie Fotograf roku v přírodě 2010 s fotografií The King?
A co říká o Slavomíru Labudkovi, vítězi kategorie Objev roku 2009 v soutěži Fotograf roku 2009, jeho dcera Eva?

FotoVideo 3/11 - PRAXEDigiŠkola
Kontrast a dynamický rozsah
Tyto dva parametry u digitálních fotografií často pokulhávají. Kontrast bývá bez úpravy nízký, což vede ke mdlým fotografiím. Nízký bývá i dynamický rozsah, takže snímky nemají „šťávu". Ukážeme si, jak se s obojím vypořádat pomocí bezplatného Gimpu. Vyhlášení minisoutěže najdete na str. 53 a tématem je Kontrast a dynamický rozsah. Pro autory tří nejlepších prací jsou připraveny kvalitní a praktické fotobrašny Tamrac od společnosti EKGfoto: 1. místo = Velocity 8x, model 5768, 2. místo = Velocity 7x, model 5767, a 3. místo = Velocity 5x, model 5765.

Jak na to
Černobílá krása
Černobílé fotografii se věnujeme pravidelně, protože jde nejen o „návraty ke kořenům", ale také o to, že v myslích mnoha lidí stále představuje tu „pravou fotografii". Pravou, protože stylizovanou do polotónů šedé škály. Samozřejmě i barvy můžeme stylizovat, ostatně i náš okolní svět se jeví jako barevný, ale černobílá tvorba je pro některé fotografy vskutku ta pravá rozkoš! K takovým patří i náš host - Josef Ptáček, jehož poslední kniha Země krásná nás mimořádně zaujala. Minisoutěž najdete na str. 65 a zadání zní: Pořiďte černobílou fotografii s motivem ze zahrady. Autoři tří prací, které budou vyhodnoceny jako nejlepší, získají hodnotné věcné ceny od společnosti Lowepro: 1. místo = fotobatoh Orion AW, 2. místo = fotobrašna Specialist 85 AW a 3. místo = fotobrašna Cirrus TLZ 25.

Hospůdka U fotografa
Učíme se fotit s tetou Ninou
29. část: Fotíme ze vzduchu
Tedy přesněji řečeno fotíme z letadel, balonů a bůhvíjakých ještě létacích udělátek. A začneme monstrem, které je poslední desetiletí nesmírně populární - ultralightem... Soutěžní sekce CWAK! - aneb Učíme se cwakat s tetou Ninou je na str. 73. Nejnovější soutěžní téma: Fotíme ze vzduchu. Třem nejúspěšnějším cwakalům věnuje společnost Samsung kompaktní fotoaparáty: 1. místo = WB650, 2. místo = ST70 a 3. místo PL80.

Fotograf roku 2011
Vyhodnocení 2. tématu: Když se čerti honí


FotoVideo 3/11 - TECHNIKA

Veletrh
CES 11
Slovem i obrazem referuje Ája Bufka: Největší světový veletrh elektroniky CES v Las Vegas je každoročně začátkem roku předzvěstí vývoje a nových trendů tohoto odvětví průmyslu. Letos do světa vyslal jednoznačný signál: „Éra osobních desktopů a notebooků je u konce s dechem!"

Tipy FotoVideo
Paměťové karty a přenosné paměti
Po více než roce je načase, abychom se opět zaměřili na aktuální nabídku tohoto drobného, ale důležitého příslušenství, které je s digitální fotografií a videem neoddělitelně spojeno.

Digikompakty
Olympus XZ-1
Časopis FotoVideo měl jako člen EISA exkluzivní možnost přednostně vyzkoušet předprodukční vzorek tohoto highendového kompaktního fotoaparátu. Představen byl v podobě modelu na mezinárodní výstavě Photokina 2010.

FotoVideo 3/11 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci najdete inovovanou tradiční nabídku na výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky: set stativů Velbon pro dvouleté předplatné zůstává, ale pro roční předplatné je připravena v mimořádné akci elegantní dámská brašna Lowepro Tote Factor. A dále nechybí výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Self management studenta VŠ,SŠ

Self management studenta VŠ,SŠ

Lektorem je zkušený kouč/mentor Bc.Miroslav Sanytrák,MBA,Ph.D.

Cena: 560,-Kč
Termín: 1.1.70

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Tel:/fax: 00420312698435
Mobil:00420602365700

Poradenská činnost : 
www.marketingrescue.cz,
sanco(zavináč)marketingrescue.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Eizo
Časopis FotoVideo
Muscle a Fitness
JOOBLE
ADK
Photostudio
Who works in F1
World Of Beauty & Spa
Fotosféra
Bonsai-dnes.cz/
Wellnessbook.eu
FITES
Svaz českých fotografů