První číslo roku 2011 přináší celkové výsledky soutěže Fotograf roku 2010 a opakuje vyhlášená témata ročníku 2011.

FotoVideo 1/11 - MAGAZÍN

FotoUdálost
Zimní krása a adrenalin
Výběr akčních zimních záběrů - aneb malá ukázka toho, co nabízí server www.redbullphotofiles.com.

Portfolio
Tibor Huszár
Fotograf s velkým srdcem
Výběr fotografií a tipy na dvě aktuální knihy Tibora Huszára, Retrospektíva a Cigáni, které vydalo Nakladatelství Tibor Huszár Harmónia. Více na www.tiborhuszar.com a www.wwg.cz - sekce zahraniční výstavy.

Week of Life
Kamil Kašpárek
„Hranici s dobou, po kterou fotím, stále posunuji, nebojím se intimity." Jeho první týden byl jasným favoritem na Výběr redakce a po zveřejnění týdne druhého se začaly ozývat návrhy na zařazení do sekce Mistři WoL.

FotoVideo 1/11 - PRAXE

FotoŠkola
Hospůdka u fotografa, aneb učíme se fotit s tetou Ninou
27. část: Trocha poezie...
...nikoho nezabije. Tak praví písnička a autor FotoŠkoly si to říká vždycky, když se objeví novoroční sníh a nutí ho fotit si jen tak pro radost. A s novým rokem přichází do hospůdky i strýko Pepa... Tradiční sekci CWAK! s minisoutěžemi najdete opět na str. 55. Nejnovější soutěžní téma je Krásy a poezie zimy. Autoři tří nejlepších fotografií získají kompaktní fotoaparát Samsung: 1. místo = ST5000, 2. místo = PL150 a 3. místo = ES70.

Jak na to
S filtry jinak!
Filtr ve staré italštině prý znamenal ceďák nebo cedník, čili filtry jsou nástroje, s nimiž nějak cedíme světlo. Můžeme tak činit nejrůznějším způsobem a mnohokrát jsme o tom psali. Tentokrát se na ně ale podíváme jinak, neboť různé filtříky si můžeme sami vyrobit nebo ty existující přizpůsobit. Jde nám o fyzické filtry, ne ty v počítačích, o nich píší jiní. Budeme si zkrátka hrát s filtry; fotografování by koneckonců mělo být především o zábavě, pokud si tedy zrovna nechceme focením vydělávat, což je spíš řehole. Průvodcem filtrovaným světem nám bude Michael Bořuta, který s filtry dělá přímo kouzla. Vyhlášení minisoutěže je na str. 67. Zadání: Pořiďte snímek s filtrem vlastní výroby. Pro autory tří nejlepších snímků jsou připraveny dva batohy a brašna Lowepro: 1. cena = Versapack 200 AW, 2. cena = Slingshot 200 a 3. cena = Orion.

DigiŠkola
Aurora - síla v jednoduchosti
Program na úpravu fotografií nazvaný podle slavného křižníku. Rozhodně není tak sofistikovaný, jako byla ve své době stejnojmenná opancéřovaná bitevní loď. Možná nám chtějí naznačit, že hodlají spustit revoluci v editaci fotografií... Minisoutěž tentokrát najdete na str. 71. Téma: Úpravy v Auroře. Pro tři nejúspěšnější tvůrce jsou připraveny fotobrašny Tamrac od společnosti EKGfoto: 1. místo = Evolution Messenger 4, model 5784, 2. místo = Evolution Zoom 16, model 5716 a 3. místo = Evolution Zoom 14, model 5714.

Fotograf roku 2010 a 2011
Celkové výsledky soutěžního ročníku 2010
Kompletní přehled témat a zadání ročníku 2011

FotoVideo 1/11 - TECHNIKA

Tipy FotoVideo
Nové monitory a displeje
Nejrůznější zobrazovače k digitální fotografii patří jako včela ke květině. Slouží k prohlížení snímků a sledování videa, ale i k jejich sdílení a také editaci, umisťování na internet a k objednávce tisku fotografií. Zaměřili jsme se na monitory a digitální rámečky a přidáváme jednu specialitku.

Po čase
Olympus E-PL1 DZ Kit
E-PL1 v prodejní sadě „Double Zoom Kit" s objektivy 14-42 a 40-150 mm představuje kompletní foto-video vybavení v kompaktním balení pro jakoukoli příležitost.

Olympus E-450 Kit
S odstupem času jsme se podívali také na tento malý a lehký fotoaparát, ideální na cesty a jako první zrcadlovka. Hlavní důvod je zřejmý: v současné době je nejlevnější digitální zrcadlovkou na trhu.

FotoVideo 1/11 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu opět najdete tradiční nabídku na velice výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky, fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon, dále výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Rekvalifikace

Rekvalifikace "Fotoreportér" individuál.

Určeno pouze pro 1 studenta.

Cena: Vyšší cena
Termín: 18.1.17

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Tel:/fax: 00420312698435
Mobil:00420602365700

Poradenská činnost : 
www.marketingrescue.cz,
sanco(zavináč)marketingrescue.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

ADK
Who works in F1
Eizo
FITES
Photostudio
Časopis FotoVideo
World Of Beauty & Spa
Wellnessbook.eu
Muscle a Fitness
JOOBLE
Svaz českých fotografů
Fotosféra
Bonsai-dnes.cz/