První číslo roku 2011 přináší celkové výsledky soutěže Fotograf roku 2010 a opakuje vyhlášená témata ročníku 2011.

FotoVideo 1/11 - MAGAZÍN

FotoUdálost
Zimní krása a adrenalin
Výběr akčních zimních záběrů - aneb malá ukázka toho, co nabízí server www.redbullphotofiles.com.

Portfolio
Tibor Huszár
Fotograf s velkým srdcem
Výběr fotografií a tipy na dvě aktuální knihy Tibora Huszára, Retrospektíva a Cigáni, které vydalo Nakladatelství Tibor Huszár Harmónia. Více na www.tiborhuszar.com a www.wwg.cz - sekce zahraniční výstavy.

Week of Life
Kamil Kašpárek
„Hranici s dobou, po kterou fotím, stále posunuji, nebojím se intimity." Jeho první týden byl jasným favoritem na Výběr redakce a po zveřejnění týdne druhého se začaly ozývat návrhy na zařazení do sekce Mistři WoL.

FotoVideo 1/11 - PRAXE

FotoŠkola
Hospůdka u fotografa, aneb učíme se fotit s tetou Ninou
27. část: Trocha poezie...
...nikoho nezabije. Tak praví písnička a autor FotoŠkoly si to říká vždycky, když se objeví novoroční sníh a nutí ho fotit si jen tak pro radost. A s novým rokem přichází do hospůdky i strýko Pepa... Tradiční sekci CWAK! s minisoutěžemi najdete opět na str. 55. Nejnovější soutěžní téma je Krásy a poezie zimy. Autoři tří nejlepších fotografií získají kompaktní fotoaparát Samsung: 1. místo = ST5000, 2. místo = PL150 a 3. místo = ES70.

Jak na to
S filtry jinak!
Filtr ve staré italštině prý znamenal ceďák nebo cedník, čili filtry jsou nástroje, s nimiž nějak cedíme světlo. Můžeme tak činit nejrůznějším způsobem a mnohokrát jsme o tom psali. Tentokrát se na ně ale podíváme jinak, neboť různé filtříky si můžeme sami vyrobit nebo ty existující přizpůsobit. Jde nám o fyzické filtry, ne ty v počítačích, o nich píší jiní. Budeme si zkrátka hrát s filtry; fotografování by koneckonců mělo být především o zábavě, pokud si tedy zrovna nechceme focením vydělávat, což je spíš řehole. Průvodcem filtrovaným světem nám bude Michael Bořuta, který s filtry dělá přímo kouzla. Vyhlášení minisoutěže je na str. 67. Zadání: Pořiďte snímek s filtrem vlastní výroby. Pro autory tří nejlepších snímků jsou připraveny dva batohy a brašna Lowepro: 1. cena = Versapack 200 AW, 2. cena = Slingshot 200 a 3. cena = Orion.

DigiŠkola
Aurora - síla v jednoduchosti
Program na úpravu fotografií nazvaný podle slavného křižníku. Rozhodně není tak sofistikovaný, jako byla ve své době stejnojmenná opancéřovaná bitevní loď. Možná nám chtějí naznačit, že hodlají spustit revoluci v editaci fotografií... Minisoutěž tentokrát najdete na str. 71. Téma: Úpravy v Auroře. Pro tři nejúspěšnější tvůrce jsou připraveny fotobrašny Tamrac od společnosti EKGfoto: 1. místo = Evolution Messenger 4, model 5784, 2. místo = Evolution Zoom 16, model 5716 a 3. místo = Evolution Zoom 14, model 5714.

Fotograf roku 2010 a 2011
Celkové výsledky soutěžního ročníku 2010
Kompletní přehled témat a zadání ročníku 2011

FotoVideo 1/11 - TECHNIKA

Tipy FotoVideo
Nové monitory a displeje
Nejrůznější zobrazovače k digitální fotografii patří jako včela ke květině. Slouží k prohlížení snímků a sledování videa, ale i k jejich sdílení a také editaci, umisťování na internet a k objednávce tisku fotografií. Zaměřili jsme se na monitory a digitální rámečky a přidáváme jednu specialitku.

Po čase
Olympus E-PL1 DZ Kit
E-PL1 v prodejní sadě „Double Zoom Kit" s objektivy 14-42 a 40-150 mm představuje kompletní foto-video vybavení v kompaktním balení pro jakoukoli příležitost.

Olympus E-450 Kit
S odstupem času jsme se podívali také na tento malý a lehký fotoaparát, ideální na cesty a jako první zrcadlovka. Hlavní důvod je zřejmý: v současné době je nejlevnější digitální zrcadlovkou na trhu.

FotoVideo 1/11 - DOPORUČUJEME
V závěrečné sekci časopisu opět najdete tradiční nabídku na velice výhodné předplatné časopisu FotoVideo s hodnotnými dárky, fotobrašnou Lowepro a setem stativů Velbon, dále výsledky a vyhlášení fotografických soutěží, informace o výstavách a různých akcích a zajímavé tipy - „SuperMarket".
Překladač

Aktuální fotokurzy a rekvalifikace

Self management studenta VŠ,SŠ

Self management studenta VŠ,SŠ

Lektorem je zkušený kouč/mentor Bc.Miroslav Sanytrák,MBA,Ph.D.

Cena: 560,-Kč
Termín: 1.1.70

Více informací
Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Cestou krajem Oty Pavla, pouze pro jednu osobu

Jedinečnostností je koučink pouze jedné osoby, kde je maximálně podpořena tvůrčí schopnost osobnosti fotografa.

Cena: Cena je obvyklá pro jednu osobu.
Termín: 17.7.18

Více informací

SANCO, spol. s.r.o., 
Poradenská a konzultační společnost založena roku 1993.

IČ: 47550929, 
DIČ:CZ 47550929
U Pily 944, 27351 Unhošť
Tel:/fax: 00420312698435
Mobil:00420602365700

Poradenská činnost : 
www.marketingrescue.cz,
sanco(zavináč)marketingrescue.cz

Akreditace MŠMT ČR
www.fotokurzyrekvalifikace.cz
info(zavináč)fotokurzyrekvalifikace.cz

 Partneři

Wellnessbook.eu
ADK
Svaz českých fotografů
Časopis FotoVideo
Fotosféra
FITES
Photostudio
Bonsai-dnes.cz/
Who works in F1
JOOBLE
Eizo